Nakładanie osobistej odpowiedzialności za zdrowie

Pojęcie odpowiedzialności osobistej w opiece zdrowotnej polega na tym, że jeśli postępujemy zgodnie ze zdrowym stylem życia (ćwiczenia, utrzymywanie prawidłowej masy ciała, a nie paleniem) i jesteśmy dobrymi pacjentami (dotrzymywanie umówionych terminów, konsultowanie się z radami naszych lekarzy i korzystanie ze szpitalnego oddziału ratunkowego tylko dla sytuacje kryzysowe), zostaniemy nagrodzeni, czując się lepiej i wydając mniej pieniędzy. Szczegóły programów kładących nacisk na osobistą odpowiedzialność są jednak często pobieżne, a wiele trudnych pytań związanych z indywidualną wolnością i autonomią pacjentów pozostaje bez odpowiedzi. Na przykład, jakie środki mające na celu promowanie odpowiedzialnego zachowania rzeczywiście mają znaczenie, a które są przede wszystkim przymusowe i potencjalnie szkodliwe. Które środki mogą faktycznie poprawić zdrowie lub zaoszczędzić pieniądze, a które mogą jedynie przesunąć koszty z rządu, prywatnych ubezpieczycieli lub pracodawców na pacjentów. Istnieje wiele przykładów inicjatyw, które mają na celu promowanie osobistej odpowiedzialności. Światowa Organizacja Zdrowia nie będzie już zatrudniać osób, które palą, ssą, żują lub palą tytoń, chociaż nadal będzie rekrutować ludzi, którzy nie mają zdrowego stylu życia. W Stanach Zjednoczonych niektórzy pracodawcy celują w palaczy, niektórzy nawet posunąć się nawet do zwolnienia pracowników, którzy palą, gdy nie są w pracy. W niektórych firmach ubezpieczenie zdrowotne może kosztować mniej dla osób niepalących lub dla osób, które realizują programy odchudzania, a pracownicy mogą otrzymywać zachęty finansowe do udziału w badaniach lekarskich, programach fitness lub programach tytoniowych. Wal-Mart rozważał zniechęcenie niezdrowych osób do ubiegania się o pracę poprzez włączenie aktywności fizycznej do wszystkich prac. Ogólnokrajowy sondaż przeprowadzony w lipcu 2006 r. Oszacował, że 53 procent Amerykanów uważa, że uczciwe jest proszenie osób o niezdrowym stylu życia o wyższe składki ubezpieczeniowe i wyższe odliczenia lub koszty opieki medycznej niż osoby o zdrowym stylu życia.1 W listopadzie 2003 r. porównywalna liczba wynosiła około 37 procent. Zdrowy styl życia został zdefiniowany jako nie palenie, częste ćwiczenia i kontrola wagi.
Promowanie osobistej odpowiedzialności za zdrowie i uzyskiwanie opieki zdrowotnej jest również częścią rządowej Mapy drogowej reformy Medicaid . Zgodnie z ustawą o redukcji deficytu z 2005 r. Państwa mają większą elastyczność w projektowaniu i wdrażaniu swoich programów Medicaid, które są wspólnie finansowane rząd federalny. Na przykład, mogą wymagać podziału kosztów w przypadku niektórych usług medycznych, takich jak korzystanie z nieoptymowanych leków i opieki nieprzewidzianej w szpitalnym oddziale pomocy doraźnej, i mogą uczestniczyć w programie demonstracyjnym w celu oceny potencjalnej skuteczności osobistych rachunków zdrowia finansowanych przez Medicaid, które są podobne do rachunków oszczędnościowych zdrowotnych
Ubezpieczenie zdrowotne i dochody w Zachodniej Wirginii i Stanach Zjednoczonych. Dane pochodzą z lat 2003-2004 i pochodzą z Komisji Kaiser na temat Medicaid i Uninsured.
Umowa członkowska w sprawie Medicaid w stanie Wirginia Zachodnia. Przeprojektowanie programu Medicaid w Wirginii Zachodniej stało się ostatnio wiodącym, ale kontrowersyjnym przykładem wysiłków na rzecz nagradzania osobistej odpowiedzialności. Zachodnia Wirginia ma 1,8 miliona mieszkańców; w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi ma wyższy odsetek mieszkańców objętych ubezpieczeniem Medicaid i dochodami ubogimi lub biednymi (patrz wykresy)
[przypisy: lekarz ginekolog endokrynolog, lekarz rodzinny jeżyce, zdrowie definicja who ]
[podobne: sonomed grójec, mmaziec, betamed ząbki ]